cesty života
Kategória:
Umelecké predmety
Ponúkam na predaj obraz s názvom cesty života, ktorý zrkadlí komplikovanosť našich osudov. Technika - akryl na plátne 30x40 cm bez rámu.
Podobné inzeráty
Predám obraz od Cypriana Majeríka ,gvaš s figurálnou kompozíciou .
bližšie informácie a fotografie poskytnem iba vážnym záujemcom po tel
obhliadka možná každý deň od 8:00 hod do 12:00 hod v Závadke nad Hronom .
Narodil sa 24. 11. 1909 vo Veľkých Kostoľanoch, zomrel 4. 7. 1945 v Prahe. V rokoch 1926 – 1931 študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Loukota, prof. Obrovský). Po skončení štúdia zostal žiť v Prahe. Koncom roka 1931 odišiel na študijný pobyt do Paríža, odkiaľ sa vrátil v polovici roka 1932. V roku 1935 mal prvú samostatnú výstavu v priestoroch Elánu a v roku 1940 druhú, počas života poslednú, samostatnú výstavu v priestoroch Umeleckej besedy v Prahe. Od roku 1934 bol Cyprián Majerník vážne chorý, jeho zdravotný stav sa stále zhoršoval, následkom čoho sa v roku 1945 dobrovoľne vzdal života.
Tvorba
Cyprián Majerník je považovaný za mimoriadny fenomén slovenského maliarstva medzivojnového obdobia, ktorý mal výrazný vplyv na svojich generačných kolegov. Jeho tvorba je charakterizovaná vysoko autentickým výtvarným prejavom. Cyprián Majerník sa nesústreďoval na novátorské a originálne riešenia tvarov a foriem, ale na umelecký výraz diela, t.j. na základnú myšlienku motívu, na maliarske prerozprávanie silného príbehu. Rané diela C. Majerníka, na konci 20-tych rokov 20. storočia, boli charakteristické výraznou farebnosťou a expresívnym vyjadrením motívov, väčšinou zameraných na ženské akty, zátišia a krajinky. V prvej polovici 30-tych rokov C. Majerník rozvíjal dva okruhy tém – vidiecky život a život vo veľkomeste. V tvorbe zameranej na stvárnenie vidieka bol inšpirovaný a ovplyvnený M. Chagallom. Za základ výtvarného stvárnenia skutočnosti zvolil formu grotesky. Vlastnú predstavu slovenského vidieka stvárnil svojskou maliarskou formou. Aj zobrazenie života ľudí vo veľkomeste sa stalo v tvorbe C. Majerníka ojedinelé v slovenskom výtvarnom umení. V druhej polovici 30-tych rokov dosiahol C. Majerník zrelý výtvarný prejav. V jeho tvorbe – aj v dôsledku zdravotného stavu a politickej situácie – nastal posun smerom k motívom s existencialistickými otázkami, základom ktorých boli úzkosť, odcudzenie, snaha o únik. Vo svojich dielach vyjadroval mimoriadne empatie so zobrazovanými postavami (jazdec, tulák, cirkusant, krasojazdec, utečenec, pútnik, vojak , pierot, harlekýn atď.). Občianska vojna v Španielsku priniesla v zobrazovaní C. Majerníka nové témy – toreadora, Dona Quijota. Až do konca jeho života mali jeho diela prevažne protivojnový charakter a boli zamerané na zobrazovanie tragédie a neodvratného osudu človeka, zapríčineného mimo jeho vôle. Pri jeho druhej samostatnej výstave v roku 1940 sa dobová kritika vyjadrila, že Cyprián Majerník „nezobrazuje hmotu, ale sám život“. V prvej polovici 40-tych rokov, okrem prevažujúcich protivojnových tém, sa v jeho tvorbe vyskytujú aj diela zobrazujúce svet divadla a cirkusu.
ponúkam na predaj stromy života so stabilizovaného machuo, o ktorý sa netreba vôbec starať. Obrazy môžu byť aj na tmavých miestach. Stromy života sú v dvoch variantoch na dreve alebo plátne. Ako ste si mohli všimnúť niektoré sú aj so svetelným prevedením.
Krásna, dřevěná, ručně vyřezávaná soška z exotického dřeva suar o rozměru 21x19 cm.
V skutečnosti to není historický Budha, ale mních jménem Ho Tai.Celý svůj život putoval po své vlasti a přednášel lidem Dharmu. Byl velmi chudý, ovšem neustále usměvavý. Ve svém plátěném pytli nosil veškerý svůj majetek a vždy i nějaké sladkosti pro děti. Za svého života se tento poutník stal velice slavným po celé Číně. Prostému lidu přednášel Buddhovo učení a dával jim rady, jak s úsměvem čelit strastem denního života.
JE SYMBOLEM BOHATSTVÍ, ŠTĚSTÍ A PROSPERITY.
Posílám zásilkovnou, ne na dobírku, cena včetně poštovného.
Krásna, dřevěná, ručně vyřezávaná soška z exotického dřeva o rozměru 47x22x16cm.3,7kg
V skutečnosti to není historický Budha, ale mních jménem Ho Tai.Celý svůj život putoval po své vlasti a přednášel lidem Dharmu. Byl velmi chudý, ovšem neustále usměvavý. Ve svém plátěném pytli nosil veškerý svůj majetek a vždy i nějaké sladkosti pro děti. Za svého života se tento poutník stal velice slavným po celé Číně. Prostému lidu přednášel Buddhovo učení a dával jim rady, jak s úsměvem čelit strastem denního života.
JE SYMBOLEM BOHATSTVÍ, ŠTĚSTÍ A PROSPERITY.
Posílám zásilkovnou, ne na dobírku, cena včetně poštovného.
Na tomto podmanivom obraze vaše oči upútajú malebné dedinské chalúpky, ktoré zdobia popredie. Hrckova majstrovská technika a pozornosť venovaná detailom vtláčajú týmto chalúpkam pocit histórie, akoby boli dôkazom plynutia času a uchovávali príbehy generácií. Sliepky a kačice, ktoré sa preháňajú pred chalupami, dodávajú scéne oživenie a ich prítomnosť svedčí o vidieckom spôsobe živobytia, ktorým je táto scéna presiaknutá.
Pri pohľade do diaľky sa vynorí mohutná katedrála, ktorá vytvára úchvatné pozadie. Katedrála je symbolom duchovnej oddanosti a veľkoleposti, jej veže siahajú až k nebesiam. Starostlivé umiestnenie katedrály vedla vidieckych chalúp vytvára silný vizuálny kontrast a pripomína nám hlboký vplyv viery v rámci každodenného života.
Tento obraz od J. Hrčku je dôkazom umelcovej zručnosti a schopnosti vyvolať hlboký pocit nostalgie. Jemná hra svetla a tieňa, starostlivé vykreslenie detailov a harmonická kompozícia prispievajú k nadčasovému pôvabu tohto diela.
Vlastniť umelecké dielo s takým historickým významom a umeleckým majstrovstvom je vzácna príležitosť. Tento starožitný obraz J. Hrčku vystihuje esenciu vidieckeho života na Slovensku a zachováva kúsok kultúrneho dedičstva, ktorý je vizuálne pútavý a emocionálne sugestívny. Či už ste vášnivý zberateľ, milovník starožitností, alebo človek, ktorý si hlboko váži zmysel umenia, tento obraz vás určite očarí a inšpiruje.
Rozmer s rámom - 35x28
Rozmer bez rámu - 28x22
Maľované na sololit
Maľba je podpísaná maliarom
V pripade zaujmu ma prosim kontaktujte na SMS cislo , dakujem :)
Pozrite si aj moje ostatne inzeráty, dohoda na cene je možná.
Poštovné na celom Slovensku ZADARMO!!
Obraz „Krajinka“ od Karla Nováka. Olej na plátne v starom ráme. signovaný vpravo dole „K.Novák“, rozmery plátna 50 x 33 cm.
Karel Novák (1915 Rohatec – 2006 Hodonín)
Po druhej svetovej vojne nastúpil na Akadémiu výtvarných umení v Prahe do špeciálnej školy figurálnej maľby prof. Jakuba Obrovského a prof. Karla Minářa. Základom jeho prác bola kresba. Tvorbu zasvätil krajinomaľbe, maľbe figurálnej, portrétnej (veľa portrétov vychádza z ľudového žánru), tvorbe zátiší a voľnej grafike. Maliarsku tvorbu ovplyvnili i študijné cesty do zahraničia (Taliansko, Nemecko, Bulharsko a i.). Najväčšiu prevahu majú motívy z rodného Slovácka, juhovýchodnej Moravy, Záhoria a okolia Myjavy. Majstrovstvo dosiahol najmä v technike akvarelu.
Počas svojho života vystavoval samostatne 52-krát, zúčastňoval sa aj výstav skupinových. Jeho diela sa nachádzajú v zbierkach Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici, Záhorského múzea v Skalici, vo viacerých moravských múzeách a galériách, v súkromných zbierkach doma i v zahraničí.