bazár, predaj, inzercia, predám

Dúha v druhej.

Kategória: Umelecké predmety

Nevšedný obraz z vlastnej dielne, maľba akrylom na plátne na ráme, 3D zlaté kruhy tvorené štrukturálnou pastou, zlaté plátky, swarovski krištál,ukončený fixačným lakom. Rozmer 40×40cm.
Dúha v druhej.
Podobné inzeráty
Obraz od Cyprián Majerník.
Predám obraz od Cypriana Majeríka ,gvaš s figurálnou kompozíciou . bližšie informácie a fotografie poskytnem iba vážnym záujemcom po tel obhliadka možná každý deň od 8:00 hod do 12:00 hod v Závadke nad Hronom . Narodil sa 24. 11. 1909 vo Veľkých Kostoľanoch, zomrel 4. 7. 1945 v Prahe. V rokoch 1926 – 1931 študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Loukota, prof. Obrovský). Po skončení štúdia zostal žiť v Prahe. Koncom roka 1931 odišiel na študijný pobyt do Paríža, odkiaľ sa vrátil v polovici roka 1932. V roku 1935 mal prvú samostatnú výstavu v priestoroch Elánu a v roku 1940 druhú, počas života poslednú, samostatnú výstavu v priestoroch Umeleckej besedy v Prahe. Od roku 1934 bol Cyprián Majerník vážne chorý, jeho zdravotný stav sa stále zhoršoval, následkom čoho sa v roku 1945 dobrovoľne vzdal života. Tvorba Cyprián Majerník je považovaný za mimoriadny fenomén slovenského maliarstva medzivojnového obdobia, ktorý mal výrazný vplyv na svojich generačných kolegov. Jeho tvorba je charakterizovaná vysoko autentickým výtvarným prejavom. Cyprián Majerník sa nesústreďoval na novátorské a originálne riešenia tvarov a foriem, ale na umelecký výraz diela, t.j. na základnú myšlienku motívu, na maliarske prerozprávanie silného príbehu. Rané diela C. Majerníka, na konci 20-tych rokov 20. storočia, boli charakteristické výraznou farebnosťou a expresívnym vyjadrením motívov, väčšinou zameraných na ženské akty, zátišia a krajinky. V prvej polovici 30-tych rokov C. Majerník rozvíjal dva okruhy tém – vidiecky život a život vo veľkomeste. V tvorbe zameranej na stvárnenie vidieka bol inšpirovaný a ovplyvnený M. Chagallom. Za základ výtvarného stvárnenia skutočnosti zvolil formu grotesky. Vlastnú predstavu slovenského vidieka stvárnil svojskou maliarskou formou. Aj zobrazenie života ľudí vo veľkomeste sa stalo v tvorbe C. Majerníka ojedinelé v slovenskom výtvarnom umení. V druhej polovici 30-tych rokov dosiahol C. Majerník zrelý výtvarný prejav. V jeho tvorbe – aj v dôsledku zdravotného stavu a politickej situácie – nastal posun smerom k motívom s existencialistickými otázkami, základom ktorých boli úzkosť, odcudzenie, snaha o únik. Vo svojich dielach vyjadroval mimoriadne empatie so zobrazovanými postavami (jazdec, tulák, cirkusant, krasojazdec, utečenec, pútnik, vojak , pierot, harlekýn atď.). Občianska vojna v Španielsku priniesla v zobrazovaní C. Majerníka nové témy – toreadora, Dona Quijota. Až do konca jeho života mali jeho diela prevažne protivojnový charakter a boli zamerané na zobrazovanie tragédie a neodvratného osudu človeka, zapríčineného mimo jeho vôle. Pri jeho druhej samostatnej výstave v roku 1940 sa dobová kritika vyjadrila, že Cyprián Majerník „nezobrazuje hmotu, ale sám život“. V prvej polovici 40-tych rokov, okrem prevažujúcich protivojnových tém, sa v jeho tvorbe vyskytujú aj diela zobrazujúce svet divadla a cirkusu.
Zvon s anjelmi
Predám bronzový zvon s priemerom 175 mm a hmotnosťou 3 kg. Zvon je zdobený po svojom tele rastlinným ornamentálnym motívom kvetov, z jednej strany je kríž s Kristom a z druhej strany sú 2 anjeli. Jeden drží v ruke husle a druhý srdce. Zvon nemá žiadne nápisy.
Zvon s erbom SR
Predám bronzový zvon s hmotnosťou cca 3 kg a spodným priemerom cca 175 mm. Zvon je vo vrchnej časti zdobený ornamentálnym motívom. Z prednej strany nesie štátny znak Slovenskej republiky a z druhej strany je o niečo menší erb mesta Kežmarok.
Zvon s Ježišom
Predám bronzový zvon s priemerom 175 mm a hmotnosťou cca 3 kg. Zvon je zdobený vo vrchnej časti florálným ornamentálnym motívom popínavého viniča. Z prednej časti je reliéf Ježiša Krista a pod ním nápis: " Ježišu zmiluj sa nad nami hriešnymi." Z druhej strany zvona je reliéf kalicha s božím telom pri ktorom je jamka (vada). Zvon ma silný hlas, je ho možné využiť ako zaujímavý a originálny darček. Zavesiť ho k dverám, altánku, na chatu a pod.
Zvon sv. Hubert
Predám bronzový zvon s hmotnosťou 3kg a spodným priemerom 175 mm. Zvon je vo vrchnej časti zdobený ornamentom dubového listu, z jednej strany je reliéf svätého Huberta, pod ním je nápis : "Sv. Hubert - patrón poľovníkov". Z druhej strany je reliéf jeleňa a pod ním nápis : "Lovu zdar!" Súčasťou zvona je aj železné srdce s koženým okom. Zvon s poľovníckym motívom môže byť zaujímavým darčekom pre vášnivého poľovníka. Je to jedinečný umelecký originál ktorý vydrží stáročia.
MILAN PAŠTÉKA OBRAZ
PREDÁM OBRAZ : OLEJ NA KARTÓNE FORMÁT 33 X 53 CM ADJUSTOVANÝ V MASÍVNOM BIELOM RÁME . DIELO Z RANEJ TVORBY MILANA PAŠTÉKU ZNAČENIE ROK 1960 . OBRAZ MÁ AJ ZNALECKÝ POSUDOK A JE OVERENÝ VIACERÝMI KUNSHITORIKMI. Obraz je v dobrom stave bez zásahov do fyzickej stránky maľby a farebnej štruktúry . Ide o krajinkársko-figurálnu kompozíciu vytvorenú v technike klasickej olejomaľby so vzájomným sa striedaním pastózne a polopastózne nanášaných a čiastočne rozotieraných farebných pigmentov . Znázorňuje kompozičnú zozstavu pozostávajúcu z postavy stojaceho muža v popredí a ženy a konského povozu zasadenými do pustej krajiny .Celý výjav je zobrazený spôsobom ,ktorý vyvoláva pocity nostalgie a smútku . Milan Paštéka za sebou zanechal dielo, ktoré svojím významom presiahlo hranice Slovenska. Patrí k tomu najlepšiemu, čo vytvorilo stredoeurópske maliarstvo v druhej polovici dvadsiateho storočia. V každej fáze svojej viac než štyridsaťročnej tvorby namaľoval vrcholné obrazy. Narodil sa 20. 5. 1931 v Trenčíne, zomrel pri dopravnej nehode 23. 9. 1998 vo Voznici. V rokoch 1950–1955 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Fulla, prof. Želibský). V roku 1957 sa podieľal na založení Skupiny Mikuláša Galandu a vystavoval na jej prvej výstave v Žiline. V roku 1959 mal mať otvorenú samostatnú výstavu v Galérii Cypriána Majerníka, v predvečer vernisáže však bola zakázaná. V roku 1972 mu pozastavili členstvo vo Zväze slovenských výtvarných umelcov, čo prakticky znamenalo (nikdy ortodoxne neuplatňovaný) zákaz verejnej činnosti, najmä vo forme samostatných výstav a publikovania. Prvú samostatnú výstavu mal až v roku 1988. Milan Paštéka je oprávnene zaraďovaný medzi najvýraznejšie osobnosti súčasného slovenského výtvarného umenia. M. Paštéka bol jedným zo zakladateľov Skupiny Mikuláša Galandu, BLIŽŠIE INFORMÁCIÉ A FOTO POŠLEM IBA VÁŽNYM ZÁUJEMCOM NA VYŽIADANIE PO TEL KONTAKTE CEZ MMS VIBER WHATZAPP !!! NEODPOVEDÁM NA MAIL !!! NEPOSIELAJTE MI PROSÍM MAIL .....NEPOSIELAM FOTOGRAFIE CEZ MAIL ANI NA MAIL NEODPISUJEM !!!! MAM AJ INE OBRAZY OD INÝCH ,MALIAROV AKTUALNA PONUKA NA TEL Endré Némeš, Armand Schönberger, Aladár Brüll, Hála, Jakoby, Bazovský, obrazy Talianskej a Holandskej školy od 17 storočia... Lászlo Mednyánszky, Cyprián Majerník, a iné...aktuálna ponuka na vyžiadanie cez tel kontakt.